ජලනි පිරමිඩ් විල්මා අධිපති සජාත් මව්සූන්ගෙන් අල්ලස් අරන්

ජලනි පිරමිඩ් විල්මා අධිපති සජාත් මව්සූන්ගෙන් අල්ලස් අරන් image 10

ගෝඨාභය රාජපක්ෂ ආරක්ෂක ලේකම් කාලයේ විකුණනු ලැබූ යුධ හමුදා මූලස්ථානය පිහිටි ඉඩම මිලදී ගෙන ෂැංග්‍රිලා හෝටලය ඉදි කරන ලද්දේ සජාත් මව්සූන්ගේ පිරමිඩ් විල්මා සමාගම විසිනි.ගෝඨාගේ වියත් මග සම්මේලන වලට ෂැංග්‍රිලා හෝටලය ලබා දුන්නේ මොහු විසිනි.ගෝඨා මවුන්ට් එලිසබෙත් රෝහලේ සිදු කළ බයි පාස් සැත්කමේ බිල ගෙවූයේද මොහුය.

ගෝඨා ජනපති වූ පසු තමාට කළ උපකාර වලට ප්‍රතිඋපකාර ලබා දීමට අමතක නොකළේය. ගෝඨා සිනි සහ ෆාම් තෙල් බදු අඩුකොට (පොල් තෙල්) ඒවා අනයනය සජාත් මව්සූන්ට බාර දුන්නේය . සීනි වලින් බිලියන 14 ක් සහ ෆාම් තෙල් වලින් මිලියන් 11 ලෙස බිලියන 25 ගසා කෑමට අවසර දුන්නේය . අද වන තුරු ඒ පිළිබද කිසිදු පරීක්ෂණයක් නැත.

මෙය මහ බැංකු බැදුම්කරය මෙන් දෙගුණයක වංචාවකි. මහ බැංකු බැදුම් කරයේ අලාභය බිලියන 12 ලෙස උපකල්පනය කරන අතර පර්පෙචුවල් ට්‍රේෂරීස් ගිණුමේ වූ බිලියන 12 අත්හි‍ටුවා ඇත . ඒ අනුව බැඳුම්කරයෙන් අලාභයක් වී නම් එය පියවා ගත හැක. මේ කථාව සහ ගණන් හිලව් කවුරුත් දන්නා ඒවාය . ගෝඨාගේ සහ සජාත් මව්සූන්ගේ හිතවත්කම්ද රහසක් නොවේ

නමුත් සජාත් මව්සූන්ගෙන් සජිත් ප්‍රේමදාස අල්ලස් ගෙන ඇතැයි කිවහොත් ඔබ එක්වරම විශ්වාස නොකරනු ඇත. නමුත් කථාව ඇත්තය. සජාත් මව්සුන්, සජිත්ගේ ජනාධිපතිවරණයට කෝටි 100 සහ පාර්ලීමේන්තු මැතිවරණයට කෝටි 10 ලෙසින් බිලියන 1.1 ක් ජලනිට ලබා දී ඇත.

සජාත් මව්සූන්ගෙන් ලද මුදල් වලින් කොපමන ප්‍රමාණයක් සජිත්ගේ මැතිවරණ ව්‍යාපාරයට වැය කළේද යන්න කිසිවෙකු නොදනී, මක්නිසාදයත් ජලනි හෝර්ටන් පෙදෙසේ ජාල් සැලුන් එක සින්නකරව මිලදී ගත්තේ මැතිවරණට ලද මුදල් වලිනි.

එපමනක් නොව ජලනි ප්‍රේමදාසට exclusive අල්ලස් ලබා දී ඇත. ජලනීට අයත් ජාල් රූපලාවන්‍ය මධ්‍යස්ථානයේ ශාඛාවක් පවත්වාගෙන යාම සදහා ශ්‍රැන්ග්‍රීලා හෝටලයේ කාමරයක් ලබා දී ඇත.සැලුන් එකට පමනක් නොව ජලනීට හාන්සිවීමටද කාමරයක් ලබා දී ඇත. කොරෝනා තත්වය නිසා සංචාරක ව්‍යාපාරය කඩා වැටීම නිසා මේ වන විට එම රූපලාවන්‍ය මධ්‍යස්ථානය තාවකාලිකව වසා දමා ඇත

රටට බිලියන 25 අහිමි කළ සීනි සහ පොල්තෙල් වංචාව පිළිබදව සජිත් වචනයක් කතා නොකලේ මේ නිසාය. එපමනක් නොව සජිත් සහ ජලනි එක්ව සීනි සහ පොල්තෙල් වංචාව පිළිබදව හඩක් නැගීමට සූදානම් වූ සජබ තරුණ මන්ත්‍රීවරුන්ගේද කට වැසුවේය.

ඊට හේතු වශයෙන් “අපි ව්‍යාපාරිකයන්ට ගහන්නේ නෑ ” යනුවෙන් සජිත් කියා ඇත. අහෝ ! වැටත් නියරත් ගොයම් කන රටක ජනයාට කාලේ පිළිසරණක්ද ?

Add Comment